Женская грудь - идеальная упаковка для молока!

Пристрої і машини для асептичного пакування продукції

Асептичні технології зробили технологічну революцію, покращивши ефективність і економічність доставки споживачам продукцію, яка швидко псується.

З впровадженням асептичних технологій немає потреби зберігати продукцію в охолодженому вигляді. Молочні продукти і соки можуть зберігатися в закупореному вигляді при кімнатній температурі протягом кількох місяців. Асортимент продуктів, що пакуються в асептичних умовах, постійно зростає.

Принцип асептичної технології включає бережну термообробку продукції, фасування і герметизацію в стерильних умовах, а також застосування і оброблення упаковки, що має високі бар’єрні влас­тивості.

Методи асептичної обробки як продукції, так і тари найрізноманітніші. Так найпоширенішим методом обробки рідкої продукції є метод ИНТ (надвисока температурна обробка). Під час оброблення методом ИНТ продукція швидко нагрівається до високої температури (135-140 °С — для молока, 120 °С — для соку). Після короткого витримування (2-А с — для молока, 5-60 с — для соку) продукція швидко охолоджується до кімнатної температури, при якій і здійснюється фасування. Весь процес здійснюється в замкненій стерильній системі.

Провідною фірмою світу, що розробляє і впроваджує технології і обладнання для асептичного пакування рідкої продукції, є «Тетра Пак».

Пакувальні системи «Тетра Пак» передбачають застосування високої якості упаковку (із комбінованих матеріалів на основі картону). Продукція подається до пакувальної машини по замкненій попередньо стерилізованій системі і в стерильних умовах фасується в пакети, які формуються і обробляються всередині машини.

Пакувальний матеріал створює надійний бар’єр проти бактерій і таких зовнішніх факторів, як сонячні промені і атмосферний кисень. Перед тим як із пакувального матеріалу формується пакет, поверхня ламінату обробляється перекисом водню при температурі 70 °С. Потім він висушується гарячим стерильним повітрям і повністю сухим поступає в зону фасування.

Пакування здійснюється в стерильних умовах, які забезпечуються за рахунок подачі під тиском стерильного повітря. Стерильна зона машини, в якій здійснюється фасування, невелика за розмірами і в ній небагато деталей, які рухаються, що відіграє важливу роль для цілісності системи.

Пакети герметизуються нижче рівня рідини, що надійшла в рукав пакета. Це забезпечує повне заповнення тари продукцією. Тобто вміст пакета повністю захищений від окислення. Для продукції, яку рекомендується збовтувати перед вживанням, цей процес змінюється тим, що пакети повністю не заповнюються і за можливості у верхню частину пакета подається інертний газ.

Подібні методи асептичного пакування рідкої продукції, але в композиційні полімерні матеріали, впроваджені в обладнанні Філпек Асептик фірми МСНЯОМЕ (Індія) (рис. 3.164).

Рідка продукція асептично фасується в упаковку, не тільки виго­товлену з рулонних пакувальних матеріалів, але й в попередньо виготовлену: пляшки із скла і полімерів.

На рис. 3.165 наведена схема пристрою для асептичного фасування молока в скляні пляшки.

В цьому пристрої фасування продукції і закупорювання тари здійснюється в автономній камері.

Камера складається із циліндра і фасувального пристрою. В циліндрі знаходяться механізм подачі металевих кришок до пляшки.

У фасувальному пристрої (головці) є канали для подачі пари, вакуумний канал, ежектор та клапан фасування продукції, а також гумове ущільнююче кільце для герметизації пляшки.

Пара поступає і виходить через патрубки, які перекриваються пневмоклапанами 3 і 8 з дистанційним керуванням.

Підготовлена до наповнення пляшка встановлюється на платформу, що переміщається плунжером вгору.

Пристрої і машини для асептичного пакування продукції

W

„„/CH* OMEfl»®’

К Асептик Ф^ми

,иП ФІЛ«СК,64. Mыw<wi‘

Рис.

Пристрої і машини для асептичного пакування продукції

Рис. 3.165. Пристрій для фасування молока в асептичних умовах: 1 — циліндр; 2 — ущільнювальне кільце; 3, 8 — пневмоклапани; 4 — ежектор; 5 — головка; 6 — ємність; 7— клапан; 9 механізм подачі ковпачків; 10. 11 — трубки; 12 — кільце; 13 — наконечник; 14 — платформа; 15 — плунжер; 16 — шток

Пристрої і машини для асептичного пакування продукціїПісля упору плунжера в циліндр пляшка під дією штока продовжує переміщатися вгору до тих пір, поки горловина не буде щільно притиснута до ущільнюючого кільця.

Одночасно в механізм для подачі ковпачків подається алюмінієва кришка. Таким чином, внутрішня порожнина камери разом із пляшкою є ізольованою від навколишнього середовища. Після повної герметизації камери відкриваються пневмоклапани, і простір між пляшкою і камерою заповнюється насиченою парою (тиск пари — 0,4 МПа). У цей момент із 296
пляшки по трубці 10 відсмоктується повітря, і протягом 5 6 с в пляшці підтримується вакуум, а зовнішня поверхня пляшки нагрівається парою.

При стерилізації пляшки наконечник фасувального пристрою щільно притиснутий до ущільнюючого кільця, яке, в свою чергу, притискається до зливної трубки 11.

Конфігурація зовнішньої поверхні наконечника і частини кільця виконані таким чином, що запобігають можливому спінюванню молока при переміщенні його в пляшку. Молоко поступає в пляшку із витратного резервуару, попередньо термічно оброблене і герметично закрито. Після наповнення пляшки молоком вона дещо опускається і одночасно на її горловину накладається кришка, яка одразу закупорюється. Закупорена пляшка переміщається донизу і виводиться із машини.

Фірма «Каелер» поставляє на український ринок лінії ІЛЧІРАСК А8ЕРТІК для пакування молока в полімерну тару. До складу цієї лінії входить екструзійно-видувна машина, яка виготовляє тару.

Фасування продукції здійснюється повністю в асептичних умовах на машині РІЬМАТІС, яка є універсальною для будь-яких рідин, із запаюванням горловини пляшки фольгою і закупорюванням гвинтовою кришкою.

Перед фасуванням продукція асептично оброблюється. Для цього в лінії встановлюється трубчастий стерилізатор АРУ разом із гомогенізатором і деаератором. Тут здійснюється високотемпературне оброблення молока. Температура фасування — 18-25 °С.

Основним принципом роботи такої машини є індивідуальне оброблення кожного елементу пляшки.

Після підрізання горловини пляшки вона постійно знаходиться в стерильній зоні. Спочатку пляшку перевіряють на герметичність, виправляють можливі вм’ятини або випуклості, які одержала пляшка під час транспортування. Потім пляшка поступає в зону стерилізації, де внутрішня поверхня пляшки обробляється спочатку перегрітою парою і гарячим повітрям, а потім перекисом водню. Під час першої стадії стерилізується також і зовнішня частина горловини і плеча пляшки. Для досягнення максимального рівня стерилізації сопла розпилювача входять в середину плЯшкИ. На цьому етапі важливо, щоб склад матеріалу пляшки був витриманий відповідно рекомендаціям.

Після 100 % стерилізації пляшка наповнюється продукцією. При цьому фасування здійснюється в абсолютно закритій стерильній камері, де відбувається безконтактне фасування. Для цього пляшка піднімається, тим самим зменшується відстань від клапана до верхнього рівня рідини, що одночасно запобігає ціноутворенню.

Контроль дози здійснюється витратомірами. В подальшому здійсню­ється запаковування горловини фольгою і загвинчування ковпачка. Кожний ковпачок індивідуально обробляється інфрачервоним карбон — випромінювачем і перекисом водню.

Зварювання фольги з горловиною пляшки здійснюється в два етапи.

Кожна зварна головка відповідає конфігурації горловини. Спочатку зварна головка опускається, відбувається зварювання, після чого наступає етап швидкого охолодження горловини, що приводить до виправлення зварного шва. Після цього закупорюють гвинтовою кришкою і упаковка покидає асептичну зону.

Для пакування в’язкої продукції у термоформовану тару рядом фірм, в тому числі і LEIFELD + LEMKE (Німеччина), розроблено і поставлено на ринок широку номенклатуру обладнання для асептичного пакування.

подпись:

Засмоктування Засоюу’юння ‘заснування Митт"

Рис. 3.166. Схема машини для асептичного пакування в’язкої продукції в термоформовану тару

подпись: засмоктування засоюу'юння 'заснування митт"
рис. 3.166. схема машини для асептичного пакування в'язкої продукції в термоформовану тару

Стерильний тунель

подпись: стерильний тунель

Стерилізація

Стаканчиків

подпись: стерилізація
стаканчиків
Пристрої і машини для асептичного пакування продукціїПринцип асептичного пакування в цих машинах подібний (рис. 3.166).

Стерилізація закупорювальних засобів

В останні роки асептичне пакування застосовують для тривалого зберігання напівфабрикатів із різних харчових продуктів, десерти тощо. Для цього використовують термоформовану тару, яка виготовляється на машині із рулонного матеріалу. Тара і закупорювальний матеріал (у вигляді плівки) проходять через ванночки з Н202, потім обробляються гарячим очищеним повітрям і подаються на фасування і герметизацію.

Comments are closed.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПРОДУКТИВНІСТЬ МАШИН АВТОМАТИЧНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ У СПОЖИВЧУ ТАРУ

Продуктивність пакувальних машин є важливим техніко-економічним показником, який показує, яку кількість пакованих одиниць вироблено машиною за одиницю часу. Продуктивність машин автоматичної дії залежить від структури циклів. Структура циклів в свою чергу залежить від режиму роботи і структури машини, тобто від її класу і виду. Клас машини визначається співвідношенням робочого ТР, технологічного Тт і кінематичного Тк […]

КОМПОНОВОЧНІ СХЕМИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ В СПОЖИВЧУ ТАРУ

Компоновка машини — це взаємне розташування окремих її вузлів і механізмів та їх взаємозв’язок у процесі виконання операцій пакування. Компоновка машини відіграє важливу роль як з точки зору вартості обладнання та його монтажу, так і з точки зору експлуатаційних витрат. Так компоновка впливає на величину амортизаційних відрахувань з виробничих площ тощо. Поряд із цим готових […]

ПРИСТРОЇ ДЛЯ МАРКУВАННЯ

Критерій оцінювання того чи іншого товару складається із кількох складових, важливими із яких є: якісні показники продукції, її зовнішній вигляд — тобто упаковка, інформація на етикетці, маркування. Від якості маркування багато в чому залежить вибір покупцем товару. Маркування повинно бути чітким, легко читаним, не стиратися під час транспортування і зберігання товару. Воно повинно мати таку […]