Женская грудь - идеальная упаковка для молока!

ПРИСТРОЇ ДЛЯ МАРКУВАННЯ

Критерій оцінювання того чи іншого товару складається із кількох складових, важливими із яких є: якісні показники продукції, її зовнішній вигляд — тобто упаковка, інформація на етикетці, маркування.

Від якості маркування багато в чому залежить вибір покупцем товару. Маркування повинно бути чітким, легко читаним, не стиратися під час транспортування і зберігання товару. Воно повинно мати таку інформацію, яку бажає бачити покупець (дата виготовлення, термін придатності, артикул тощо) і відповідати прийнятим стандартам.

Основними методами нанесення текстової інформації є: тиснення, термотиснення, перфорація, термодрук, штампельний друк, офсетний друк, краплеструминний, лазерний друк та інші види друку. Кожний із цих методів має свої переваги і недоліки. Якість нанесення тексту залежить, в першу чергу, від матеріалу, на який наноситься текст, та від обладнання, що наносить інформацію.

Важливими параметрами, що характеризують маркувальні пристрої, є: продуктивність технологічної лінії, швидкість переміщення упаковок, тривалість спрацювання пристрою маркування.

Основні методи нанесення маркування можна поділити на дві групи: контактні і безконтактні. Контактні методи здебільшого застосовуються при нанесенні інформації на пакувальний матеріал, з якого виготовляється упаковка, на висічки пачок та на етикетки в етикетувальних маШиНах.

З метою мінімізації підробок виробів останнім часом широко використовують нанесення інформації перфораційним методом. На рис. 4.90 наведений пристрій маркування перфораційного типу, що встановлений в етикетувальних машинах фірми КЛОНЕБ (Німеччина).

ПРИСТРОЇ ДЛЯ МАРКУВАННЯ

1

2

З

Рис. 4.90. Пристрій маркування етикетувальної машини фірми KRONES: 1 — етикетопереносчик; 2 — етикетка; З — перфораційна головка

До безконтактних методів маркування належить краплеструминний і лазерний друк.

Краплеструминні принтери універсальні, типу ink-jet (викидання чорнила), дають можливість наносити інформацію на упаковку, що рухається по конвеєру.

Написи створюються шляхом розпилення потоку чорнил на краплі п’єзоелементом і відхилення їх в електричному полі. Кожен напис складається із вертикальних стовпчиків шириною в одну краплю. Відхилення потоку чорнил здійснюється у вертикальній площині. Кожна крапля, що відірвалась

ПРИСТРОЇ ДЛЯ МАРКУВАННЯ

Краплеструминний пристрій маркування німецької компанії ЕВБ СтЬН

Рис. 4.91.

Від суцільного потоку чорнил, утворює вертикальний стовпчик, заряджається

І, пролітаючи над електродом високого напруження, відхиляється.

Упаковка переміщується під головкою друкувального пристрою, а із вертикальних стовпчиків, які пишуться по черзі, отримуємо надпис. Основними перевагами краплеструминного принтера є: висока якість нанесеної інформації, висока адгезія (стійкість до стирання) і відносно невелика собівартість маркування.

Маркування наносять із швидкістю 3 тис. символів за секунду, що можна прирівняти до швидкості конвеєра — до 7,5 м/с. Для цих маркувальних пристроїв широкий діапазон розмірів символів: від 0,6 мм у висоту (маркування на ампулах, таблетках, мікросхемах) і до 50 мм у висоту (рулони, ящики тощо). Висока мобільність при зміні змісту тексту (дата, код продукції, код зміни, код бригади, назва підприємства, його логотип тощо) дають можливість змінювати його протягом кількох хвилин. Облік і контроль продукції, що виготовляється, влаштований лічильник здійснює автоматично, підраховуючи вироби, на які нанесено маркування.

На рис. 4.91 наведено краплеструминний пристрій маркування німецької компанії ЕВБ СтЬН. Надійність роботи пристрою ЕВБ 600 в самих важких умовах експлуатації забезпечують: водонепроникний корпус, виконаний із високоякісної нержавіючої сталі, бризкозахисна клавіатура, виготовлена із фольги. Таке виконання також гарантує захист від пилу і будь-якої іншої вологи, що може бути у виробничому приміщенні.

На рис. 4.92 наведена схема лазерного пристрою маркування. Такі пристрої особливо широко застосовуються для нанесення інформації на упаковки із полімерних матеріалів.

ПРИСТРОЇ ДЛЯ МАРКУВАННЯ

Рис. 4.92. Пристрій маркування лазерним методом фірми КЯОИЕЗ: І — фокусна трубка; 2 — кришка; 3 — промінь; 4 — променева трубка; 5, 8 — піднімальний пристрій; б, 10 — дзеркало відбиття променя; 7 — пульт керування; 9 — привод вертикального переміщення; 11 — етикетка; 12 — рамка; 13 — лінза; 14 — лазерний друк

В пристроях краплеструминного і лазерного маркування користувачу пропонується 5 алфавітів, в тому числі кирилиця, латиниця, арабські літери та китайські ієрогліфи. Перехід з одного алфавіту на інший здійснюється легко і швидко.

Comments are closed.

ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

ПРОДУКТИВНІСТЬ МАШИН АВТОМАТИЧНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ У СПОЖИВЧУ ТАРУ

Продуктивність пакувальних машин є важливим техніко-економічним показником, який показує, яку кількість пакованих одиниць вироблено машиною за одиницю часу. Продуктивність машин автоматичної дії залежить від структури циклів. Структура циклів в свою чергу залежить від режиму роботи і структури машини, тобто від її класу і виду. Клас машини визначається співвідношенням робочого ТР, технологічного Тт і кінематичного Тк […]

КОМПОНОВОЧНІ СХЕМИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ В СПОЖИВЧУ ТАРУ

Компоновка машини — це взаємне розташування окремих її вузлів і механізмів та їх взаємозв’язок у процесі виконання операцій пакування. Компоновка машини відіграє важливу роль як з точки зору вартості обладнання та його монтажу, так і з точки зору експлуатаційних витрат. Так компоновка впливає на величину амортизаційних відрахувань з виробничих площ тощо. Поряд із цим готових […]